"Kolej na Krew": Ogólnopolska akcja krwiodawstwa na dworcach kolejowych
- Marek Zioła
- 12 minut temu
- 1 minut(y) czytania

Kolejarze i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ponownie jednoczą siły, aby wspierać honorowe krwiodawstwo w ramach ogólnopolskiej akcji „Kolej na Krew” zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP. Inicjatywa ta, objęta patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Zdrowia, ma na celu wsparcie i promocję krwiodawstwa, a tegoroczna edycja rozpoczęła się w Gdańsku.
Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa pod hasłem „Kolej na Krew”. Inicjatywa, której organizatorem jest Fundacja Grupy PKP, tradycyjnie angażuje funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, tym razem z Komendy Regionalnej SOK w Gdańsku. Przedsięwzięcie to, objęte honorowym patronatem Ministra Infrastruktury oraz Ministra Zdrowia, ma na celu nie tylko wsparcie, ale również aktywną promocję honorowego oddawania krwi w całej Polsce.

Udany start akcji w Gdańsku
Inauguracja tegorocznej akcji miała miejsce 11 czerwca bieżącego roku w Trójmieście, przed dworcem PKP Gdańsk Główny. W wydarzeniu wzięli udział licznie kolejarze, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz podróżni, którzy honorowo oddawali krew. Akcja została zorganizowana przez Fundację Grupy PKP we współpracy z kluczowymi spółkami kolejowymi, takimi jak PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Intercity S.A., WARS S.A., a także SKM w Trójmieście spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz Narodowe Centrum Krwi. Zbiórka odbyła się w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie poboru krwi. Całą procedurę, z najwyższą starannością i profesjonalizmem, przeprowadził personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. W ramach tej akcji do oddania krwi zakwalifikowano 31 osób. Szczególnie cieszy fakt, że siedmioro z nich zdecydowało się oddać krew po raz pierwszy. Łącznie, dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, zebrano prawie 14 litrów krwi, co stanowi znaczące wsparcie dla potrzebujących.
Kommentare